2 slovenske studentske timy sa prebojovali do finale celosvetovej sutaze Imagine Cup – hlasujte za nasich!

Dvom slovenským tímom zloženým zo študentov informačných technológií sa podarilo prebojovať medzi najlepších v prestížnej súťaži Imagine Cup. Celosvetové finále sa tento rok koná v New Yorku. Historicky sa do súťaže zaregistrovalo najviac študentov – viac ako 350-tisíc, ktorí prihlásili cez 13-tisíc projektov. Ústrednou témou tohto ročníka súťaže je myšlienka: „Predstavte si svet, kde technológie pomáhajú riešiť najvážnejšie problémy.“

Tento ročník je o to výnimočnejší, že Slovensko má prvýkrát v histórii zastúpenie hneď v dvoch kategóriách – Software Design a Game Design.

Do New Yorku sa medzi 67 najlepších tímov z oblasti Software Designu prebojovali študenti z Technickej univerzity v Košiciach. Po úspešnej prezentácii svojho projektu na podporu nevidiacich postúpili do semifinále medzi 18 najlepších na svete.

V kategórii Game Design sa z celkového počtu 500 podaných projektov prebojoval medzi 15 tímov, ktoré dostali možnosť prezentovať sa v New Yorku, aj druhý slovenský tím zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Po úspešnej prezentácii postúpil ďalej medzi tri najlepšie projekty kategórie Web Design a celkovo medzi deväť najlepších projektov kategórie Game Design.

 

Špeciálnou cenou je Peoples Choice Award. Hlasovanie v tejto kategórii môže priamo ovplyvniť široká verejnosť. Podporiť slovenské tímy tak na internete môžu aj Slováci. Najpopulárnejšie družstvo získa tento rok cenu z rúk herečky Evy Longorie. Viac informácií o súťaži možno nájsť na stránke www.imaginecup.com.

Podporte tím Zippers z Technickej univerzity v Košiciach na tejto linke alebo tím Quegee zo Slovenskej Technickej univerzity v Bratislave na tejto linke. m1k1

Reklamy
This entry was posted in Ako na to, HW, IT Pro, SW and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s